Архів: рік 2013

* * *

* Новорічна казка
* Добра казка
* Тиждень правознавства
* День вшанування
* Товариський матч
* Молодь за майбутнє без СНІДу
* Роздуми про серце
* Тиждень КС, ПС та РТ
* День відмови від куріння
* Кращий студент 2013
* Презентація груп нового набору
* Переможці конкурсів з мови та літератури
* Тиждень спеціальностей АД ат ЕУ
* Козацькі забави на Покрову
* Всеукраїнський день бібліотек
* До Дня людей похилого віку
* До 70-ї річниці визволення Чернігова
* Тиждень фізкультури і спорту
* До дня письменності
* День знань 2013
* Випуск 2013
* Молодь обирає здоров'я
* Спартакіада
* День цивільної оборони
* Фестиваль європейських країн
* Тиждень історії
* Не заростає дорога пам'яті
* Акція "Посади дерево"
* "Ти вічний біль і вічний наш неспокій"
* Польові заняття 2013
* Тиждень екології та БЖД
* Березне 2013 весна
* За чисте довкілля
* День космонавтики
* День відкритих дверей
* Шевченківський березень у ЧТТКТ
* Напередодні Шевченківських днів

Архів 2012...
Архів 2011...
Архів 2010...
Архів 2009...
Архів 2007-8...


* * *

Новорічна казка

   Профком студентів технікуму спільно із студрадою влаштували справжню "Новорічну казку" для малечі.

Фото дивіться тут: Новорічна казка (відкривається у новому вікні).

* * *

Добра казка для вихованців школи-інтернату від студентів

   Уже доброю традицією стали зустрічі студентів ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій» з вихованцями Березнянської школи-інтернату.
   Ось і в цьому році студенти технікуму завітали до своїх молодших друзів напередодні свята Святого Миколая, щоб подарувати своє тепло і запалити у дитячих очах вогник доброти.
   Цікаві конкурси, загадки, ігри, подарунки, музичні вітання наблизили Новорічну казку для вихованців школи-інтернату. А гучні аплодисменти, вдячні посмішки дітей ще раз підтверджують те, що «Добра багато не буває»...

Фото дивіться тут: Добра казка (відкривається у новому вікні).

* * *

Тиждень правознавства

   У ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій» з 9 по 13 грудня проходив тиждень правознавства, у рамках якого студенти І курсу були присутні на лекції спеціаліста служби у справах дітей Деснянської районної у м.Чернігові ради Тарараки О.І.
   Студенти ІІ-ІV курсів зібралися за круглим столом для дискусії «Смертна кара в Україні: бути чи не бути». Викладач Глушко А.В. поставила перед студентами проблемне питання : за яких умов можна людину засудити на смерть? Які вчинки підсудного не можна вибачити?
   Викладачем Дедович Д.В. було організовано і проведено інтелектуальну ГРУ на правознавчу тематику «Що? Де? Коли?» для студентів ІІ курсу. Дискусії при обговоренні питань на правову тематику захопили не тільки учасників гри, а й глядачів та вболівальників.
   У напруженій боротьбі перемогу здобула команда групи РТ-1204.

Фото дивіться тут: Тиждень правознавства (відкривається у новому вікні).

* * *

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

   16 грудня 2013 року у читальній залі технікуму транспорту та комп'ютерних технологій відбулась зустріч студентів з ліквідатором наслідків аваріїї на Чорнобильській АЕС начальником хімічних військ 1-ї Гвардійської Армії полковником Спігіним Анатолієм Васильовичем.
   Студенти групи АД-1304 підготували інформацію про події чорнобильського квітня 1986 року, прочитали вірші про героїв-ліквідаторів, які ціною свого життя і здоров'я зуміли здолати страшну трагедію XX століття. Під час зустрічі було зазначено, що самі ліквідатори називають 14 грудня святом – святом мужності, самовідданості і високого професіоналізму. Учасники мали можливість переглянути презентацію та книжкову виставку «Герої захистили від біди», яку підготували працівники бібліотеки.
   З великою увагою молодь слухала розповідь гостя про перебування на станції у перші дні після аварії, про виконані роботи, про побутові умови життя ліквідаторів. Анатолій Васильович Спігін також показав зразки дозиметричного обладнання, з яким його команда працювала під час ліквідації наслідків аварії.
   В кінці зустрічі присутні висловили глибоку вдячність та пошану, побажали здоров'я А.В. Спігіну і всім ліквідаторам, щастя і злагоди, мирного неба.

Фото дивіться тут: День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (відкривається у новому вікні).

* * *

Товариський матч

   З нагоди Дня Збройних Сил України відбувся товариський матч з футболу між командами студентів юнаків технікуму та співробітників навчального закладу. У запеклій боротьбі перемогу з рахунком 17:11 вибороли студенти. Вітаємо переможців!

Фото дивіться тут: Товариський матч (відкривається у новому вікні).

* * *

Молодь за майбутнє без СНІДу

   До Дня боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня, у ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій» пройшов тижневий марафон під девізом «Молодь за майбутнє без СНІДУ», у рамках якого студенти-волонтери провели зі студентами-першокурсниками виховні години «ВІЛ/СНІД. Міфи та факти». Завершальним етапом марафону стала акція КДМ і ЛЖВ «Молодь обирає здоров'я».

Фото дивіться тут: Молодь за майбутнє без СНІДу (відкривається у новому вікні).

* * *

Роздуми про серце

   У ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій» 2 грудня викладачем Шелупець В.В. для студентів ІІІ курсу було проведено виховну годину «Роздуми про серце» до 100-річчя від дня народження М.М.Амосова. Студенти презентували книги відомого лікаря. Особливо зацікавили аудиторію Заповіді здоров'я людини від М.Амосова.
   На виховній годині був присутній лікар обласного кардіологічного диспансеру, кандидат медичних наук В.М.Рековець, який розповів студентам про діяльність відомого вченого М.М.Амосова, дав студентам рекомендації щодо збереження здоров'я та повідав секрети довголіття.

Фото дивіться тут: Тиждень КС, ПС та РТ (відкривається у новому вікні).

* * *

Тиждень КС, ПС та РТ

   З 15 по 22 листопада в технікумі проходив тиждень спеціальностей КС, ПС та РТ.
   Протягом тижня відбулося багато заходів, турнірів, конкурсів та олімпіад. Вітаємо переможців та учасників!
   Найцікавішу презентацію представила група КС 1306.
   У грі «Золотий чайник»,яка проводилась для студентів 1-го курсу, перемогла команда групи ПС 1301.
   В шаховому турнірі перемогу одержав студент групи КС 1201 Боярченко Владислав.
   Перше місце в олімпіаді з інформатики посів Губко Олександр (група КС 1301).
   У грі «Слабка ланка» переміг студент групи КС 1102 Прядко Микита.
   У конкурсі «Схемотехнік» перемогу здобув студент групи РТ 1204 Мохначенко Влад.
   Перше місце в олімпіаді з програмування посів Боярченко Владислав (група КС 1201).
   У конкурсі стіннівок кращу стінгазету оформив студент групи РТ 1105 Лузін Роман.
   Особлива подяка студентам групи КС 1002 та КС 1004 за цікаві ідеї, пропозиції, ініціативність та активну участь у тижні спеціальності.

Фото дивіться тут: Тиждень КС, ПС та РТ (відкривається у новому вікні).

* * *

День відмови від куріння

   Щорічно в 3-й четвер листопада відзначається Міжнародний день відмови від куріння (No Smoking Day). Це прекрасний привід задуматися над тим, що в цілому у країнах зараз курить десята частина жінок, більше половини всіх чоловіків, 53% молодих людей віком від 14 до 17 років. Тому Міжнародний день відмови від куріння обов'язково пов'язаний з проведенням заходів, які сприяють боротьбі з цією згубною звичкою.
   У ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій» Євроклубом «Юність» та профкомом студентів було зініційовано акцію «День без куріння». Ідея полягає у тому, аби закликати студентів відмовитися від куріння хоча б на день, щоб звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає шкоди їхньому здоров'ю. Студенти могли обміняти цигарки на цукерки, при цьому їм волонтери пояснювали ще раз про шкідливість нікотинової залежності та її негативний вплив на здоров'я людини.
   А в фойє технікуму йшов відеопоказ роликів з пропагандою здорового способу життя та його перевагами.
   Тож сподіваємось, що частина молоді задумається над істинною шкодою нікотинової залежності для молодого організму і зробить свій правильний вибір.

Фото дивіться тут: День відмови від куріння (відкривається у новому вікні).

* * *

Вітаємо переможців у номінаціях "Кращий студент 2013"!

Кращий студент спеціальності "Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів": Кот С.С. (АД-1106)
Кращий студент спеціальності "Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях": Овсієнко В.В. (ОМ-1001)
Кращий студент спеціальності "Обслуговування комп'ютерних систем і мереж": Андрющенко В.О. (КС-1002)
Кращий студент спеціальності "Економіка підприємства": Сорока В.С. (ЕП-1104)
Кращий студент спеціальності "Обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів": Чередніченко І.С. (ЕУ-1006)
Кращий студент спеціальності "Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв": Губко Є.В. (РТ-1007)
Переможець у номінації "Кращий спортсмен року": Лагодний А.О. (АД-1108)

* * *

Презентація груп нового набору

   Уже доброю традицією стало в ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій» проводити напередодні Дня студента – презентацію груп нового набору! Це завжди свято, адже наш технікум багатий юними талантами!
   За цей час першокурсники мали змогу адаптуватися в новому для них середовищі, подружитися між собою, розкритися як особистості. А презентація груп нового набору – це можливість показати себе, розкрити свої таланти і здібності! Кожен виступ вразив оригінальністю, новизною, акторською майстерністю! Учасники презентації були відзначені номінаціями, а найкращими стали студенти спеціальності «Обслуговування і ремонт автомобілів і двигунів» (група АД-1304).
   Керівники груп нового набору дали урочисту обіцянку зробити з новобранців достойних студентів, а ті, в свою чергу, дали «Клятву першокурсника» і тепер вже просто не мають права її порушити. Здивувала та порадувала своїм виступом новостворена команда КВК технікуму. Всі учасники отримали солодощі від профкому студентів.

Фото дивіться тут: Презентація груп нового набору (відкривається у новому вікні).

* * *

Вітаємо переможців конкурсів!

І-й етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика:
І місце - Вакульчик Віталіна (ПС1301);
ІІ місце - Кравчук Володимир (ЕП-1302);
ІІІ місце - Грищенко Альона (ЕП-1302).

І-й етап Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка:
І місце - Пархоменко Денис (КС-1202);
ІІ місце - Биковець Олександр (ЕУ-1303);
ІІІ місце - Козлов Дмитро (ПС-1301).

* * *

Тиждень спеціальностей АД та ЕУ

Конкурс стіннівок «Автополігон»:
І місце - група АД-1106;
ІІ місце - група ЕУ-1303;
ІІІ місце - група АД-1205.

Конкурс  на краще знання правил дорожнього руху:
І місце - Рубан Михайло (АД-1009);
ІІ місце - Крючков Сергій (АД-1208);
ІІІ місце - Заяц Андрій (АД-1009).

Конкурс з діагностики електрообладнання:
І-ІІ місце - Липа Роман (ЕУ-1010), Коптель Олексій (АД-1009);
ІІІ місце - Юрченко Антон (ЕУ-1303).

Спортивно-професійні змагання з виконання операції по поточному ремонту автомобіля – «заміна колеса»:
І-ІІ місце - Заяц Андрій, Давиденко Назар (АД-1009), Кот Сергій, Біжовець Владислав (ЕУ-1106);
ІІІ місце - Зубець Микола, Петрикей Олександр (ЕУ-1010).

Спортивні змагання з волейболу між студентами груп АД і ЕУ:
І місце - збірна команда спеціальності АД;
ІІ місце - збірна команда спеціальності ЕУ.

Конкурс з технічного обслуговування – «балансування коліс»:
І місце - Кириленко Максим, Андреєв Денис (ЕУ-1010);
ІІ місце - Костюченко Іван, Гуз Ярослав (АД-1009);
ІІІ місце - Біжовець Владислав, Гутник Іван (АД-1106).

Конкурс з діагностики – «розвал-сходження коліс»:
І місце - Гайдук Тарас, Андреєв Денис (ЕУ-1010);
ІІ місце - Речицький Віталій, Біжовець Владислав (АД-1006);
ІІІ місце - Георгадзе Артем, Осадчий Павло (АД-1109).

Брейн-ринг між студентами спеціальностей АД та ЕУ:
І-ІІ місце - збірна команда групи АД-1009, збірна команда групи ЕУ-1010.

Конкурс на звання «Кращий за професією»:
на спеціальності АД - Кот Сергій Сергійович;
на спеціальності ЕУ - Липа Роман Миколайович.

Конкурс рефератів:
І місце - Речицький Віталій (АД-1106);
ІІ місце - Лук'янов Дмитро (АД-1107).

* * *

Козацькі забави на Покрову

   14 жовтня на Покрову відзначається День українського козацтва.

   Ось уже кілька років поспіль у ДВНЗ "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій" проводиться музично-спортивне свято "Козацькі забави на Покрову", присвячене Дню козацтва. На святі студенти не тільки показують силу, витривалість, але й мають можливість доторкнутися до чарівного світу національної культури. Своє вміння танцювати козацький танець продемонстрували студенти ІV курсу Артем Коптіль та Володимир Колібаба.

Фото дивіться тут: Козацькі забави на Покрову (відкривається у новому вікні).

* * *

Всеукраїнський день бібліотек

   30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек.

   З нагоди свята в бібліотеці Державного вищого навчального закладу "Чернігівський технікум транспорту та комп?ютерних технологій" провели виховну годину на тему: "Скарбниця знань, тепло душі…Бібліотека".

   Бібліотека… Серце завмира,
   Коли пірнаєш в тишу таємничу.
   Святилище пізнання і добра,
   Що в майбуття через минуле кличе.

   Такими словами розпочала виховний захід, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек, завідувач бібліотеки Державного вищого навчального закладу "Чернігівський технікум транспорту і комп'ютерних технологій".
   До уваги студентів груп ПС-1301 та АД-1304 були представлені: історична довідка про створення бібліотек в Україні, розповідь про організацію роботи сучасної бібліотеки, рубрика "Про це цікаво дізнатись", прислів'я та приказки про книгу та бібліотеку. Велику цікавість викликав перегляд презентацій "Найкрасивіші бібліотеки світу" та "Незвичайні будівлі бібліотек світу".
   У цей осінній сонячний день бібліотеки відзначили своє свято вже в п'ятнадцятий раз. "Одвіку ставлення до книги і було мірилом цивілізованості, інтелектуального і морального здоров'я нації і народів", - зазначили в своїх виступах учасники заходу.

Фото дивіться тут: Всеукраїнський день бібліотек (відкривається у новому вікні).

* * *

До Дня людей похилого віку

   Студенти ДВНЗ "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій" привітали підопічних Чернігівського геріатричного пансіонату із святом.

   Ви працею повагу заслужили,
   Турботою і вірою в життя.
   Ви людські долі світлими робили,
   І відкривали їм щасливе майбуття.
   Ви плідно та успішно працювали
   Багато років і десятиліть.
   Та визнання і слави не чекали,
   А працювали чесно кожну мить.
   Промчали роки, навіть трохи щемно,
   За горизонти молодість спливла.
   Вклоняємось вам, дорогі, доземно.
   Бажаємо здоров'я і тепла.

   Саме такими словами розпочали святковий концерт студенти Державного вищого навчального закладу "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій", присвячений Дню людей похилого віку, який відбувся в Чернігівському геріатричному пансіонаті.
   Людська осінь, як і природа, буває різною. В одних вона палахкотить розмаїттям барв, у інших – тихим бабиним літом, у третіх – суцільним присмерком, а то й нудьгою, яка пливе у прірву безнадії. Але перш, ніж настане осінь, перш ніж посивіє коса і зовсім іншими стануть очі, бо колір із них кудись утік, у кожного ще буває весна і літо життя.
   В цей осінньо зігрітий день і час хочеться сказати, поважайте дорогих вам рідних, будьте чуйними у ставленні до них, – людей похилого віку, бо це є наріжним каменем людяності. Поважаймо, шануймо, робімо добро!

Фото дивіться тут: До Дня людей похилого віку (відкривається у новому вікні).

* * *

До 70-ї річниці визволення Черніговщини

Фото дивіться тут: До 70-ї річниці визволення Черніговщини (відкривається у новому вікні).

   24 вересня.
   Занадто високу ціну заплатив український народ за перемогу в найстрашнішій за усю історію війні. Сімдесята осінь вітає всіх, хто пережив воєнне лихоліття, вітає нас, їхніх онуків і правнуків. Вітає… і наказує берегти мир.
   Саме цими словами почалася літературно-музична композиція, присвячена 70-річчю визволення Чернігівщини від німецько-фашистських загарбників, яка організована викладачем історії Д.В.Дєдович.
   Студенти технікуму пам'ятають цю дату, свято шанують усіх, хто звільняв нашу землю від фашистського рабства.

   20 вересня.
   За круглим столом студенти технікуму провели науково-практичну конференцію, присвячену 70-ій річниці визволення Чернігівщини від німецько-фашистських загарбників та Дню партизанської слави.

   17 вересня.
   "Війна – це не героїзм, а важка робота, кров і піт, і дай Вам Бог ніколи не знати, що таке війна", - слова, які звучать із вуст сивочолих ветеранів.
   17 вересня 2013р. у актовій залі технікуму відбулася зустріч із ветераном Великої Вітчизняної війни, почесним громадянином Чернігова Кузнєцовим Г.О., який розказував студентам про ті героїчні часи та страшні моменти, які назавжди йому запамятались. По закінченні розповіді студенти мали змогу задати питання ветерану.

   16 вересня.
   16 вересня - випуск стіннівок на тему "Наш край у роки Великої Вітчизняної війни"

* * *

Тиждень фізкультури і спорту

Фото дивіться тут: Тиждень фізкультури і спорту (відкривається у новому вікні).

   12 вересня.
   У технікумі пройшов День здоров'я.
   За традицією, що склалася в нашому технікумі, напередодні Дня фізкультури і спорту відбулося яскраве свято спорту, краси і грації. Спорт та фізична культура відіграє дійсно важливу роль в житті нашого технікуму. Свято спорту почалося урочисто з привітання директора технікуму В.М.Радченка.
   Студенти змагалися у спритності та витривалості. Проте перемогу вибороли найсильніші. Загалом у заході взяли участь близько 460 студентів.
   Переможців було нагороджено грамотами та солодощами від профспілкового комітету студентів.
   Щорічне свято спорту, краси і грації нікого не залишило байдужим і внесло у душі глядачів і учасників заряд бадьорості, радості та позитивних емоцій.

   11 вересня.
   У технікумі відбулися змагання з шахів серед юнаків І курсу.
   Вітаємо переможців!
   - Шияна Михайла, студента групи УТ-1302 – І місце.
   - Удода Миколу, студента групи ПС-1301 – ІІ місце.
   - Науменка Олександра, студента групи АД-1208 – ІІІ місце.

   10 вересня.
   У технікумі відбулися змагання з настільного тенісу серед студентів І курсу.
   Вітаємо переможців!
   - Губка Олександра, студента групи ПС-1301 – І місце.
   - Руденка Івана, студента групи ПС-1301 – ІІ місце.
   - Чечевицю Максима, студента групи АД-1304 – ІІІ місце.

   9 вересня.
   Олімпійським уроком розпочався тиждень фізкультури і спорту у ДВНЗ "Чернігівський технікум транспорту і комп'ютерних технологій".
   На зустріч зі студентами І курсу запросили відомих спортсменів: Бондаренка Валерія Олексійовича – майстра спорту, президента федерації боксу, та Драгунова Дмитра Миколайовича – майстра спорту, призера чемпіонату світу.
   Показові виступи боксерів у студентів-першокурсників викликали інтерес до занять боксом – спортом, який потребує витривалості, концентрації зусиль та бездоганної фізичної підготовки.
   Переконані, що завдяки такому спілкуванню у студентської молоді формується почуття патріотизму, гордості за успіхи українських спортсменів, які гідно представляють Україну на міжнародних змаганнях.
   Саме такі творчі зустрічі формують стійкий інтерес до фізичної культури, спорту та здорового способу життя.

* * *

До дня письменності

   Щорічно 8 вересня святкується Міжнародний день письменності (грамотності).
   Студенти ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій» глибоко переконані, що нині модно бути грамотними, тож перший тиждень навчання провели у творчій активності.
   Першокурсники змагалися за звання «Кращий знавець українського правопису», а другокурсники із викладачем української мови і літератури Ющенко Валентиною Василівною відвідали Чернігівську обласну бібліотеку для дітей ім. Миколи Островського.
   Презентація бібліографа Токаревої Наталії Вікторівни про історію грамотності перейшла у диспут «Навіщо нині грамотність людині?». Студенти комп'ютерної спеціальності зробили висновок, що основними складовими самодостатньої сучасної людини є освіченість і мовна культура. Особливо зацікавила студентів виставка «Знамениті книги і бібліотеки», презентована краєзнавцем Казаковою Ларисою Миколаївною.
   Приємно, що студенти виявили бажання підготовитись до занять у читальній залі обласної бібліотеки та переконалися, що для них створено всі умови для всебічного зростання та розвитку.

Фото дивіться тут: До дня письменності (відкривається у новому вікні).

* * *

День знань 2013

   Проминуло літо непомітно,
   В спогадах лишивши теплий слід.
   Технікум всміхається привітно,
   Обіцяючи відкрити новий світ.

   2 вересня урочистою лінійкою розпочався новий навчальний рік у Державному вищому навчальному закладі "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій".
   Для когось навчальний рік, що починається, буде першим, для когось – останнім чи черговим. Але день, яким він відкривається, однаково хвилюючий і незабутній – святковою атмосферою, барвами осінніх квітів, свіжістю оновлених аудиторій. І звичайно, мелодією закличного першого дзвоника.
   Тож нехай цей навчальний рік відкриє для студентів нові горизонти пізнання себе і світу, викладачів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх таких дорослих дітей.
   Сподіваємося, що День знань стане для всіх студентів кроком у світ пізнання, початком наполегливої праці, нових емоцій новизни, вражень, приємних несподіванок.

Фото дивіться тут: День знань 2013 (відкривається у новому вікні).

* * *

Випуск 2013

   27 червня 2013 року відбувся офіційний випуск молодших спеціалістів у ДВНЗ "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій".
   У житті кожної людини є світлі незабутні святкові хвилини, які зберігаються в пам'яті вічно.
   Саме такими були урочисті збори, присвячені випуску студентів Державного вищого навчального закладу "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій" 2013 року. 173 випускники технікуму одержали дипломи молодшого спеціаліста.
   Оцих дітей, що виросли раптово,
   Благослови в дорогу, білий світе.
   Не пошкодуй їм цвіту і любові,
   Не дай серцям їх юним зачерствіти.

Фото дивіться тут: Випуск 2013 (відкривається у новому вікні).

* * *

Молодь обирає здоров'я

   30 травня на базі ДВНЗ "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій" проходив фестиваль-конкурс "Молодь обирає здоров'я".
   У конкурсі взяли участь команди ВНЗ І-ІІ р.а м.Чернігова : ДВНЗ "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій" Чернігівський кооперативний технікум, коледж економіки і технологій Чернігівського державного технологічного університету, Чернігівський базовий медичний коледж, Чернігівський промислово-економічний коледж Київського національного університету технологій та дизайну.
   Студенти змагалися в п'яти номінаціях:
   1. Презентація навчального закладу "За здоровий спосіб життя"
   2. Конкурс плакатів
   3. Конкурс спортивних досягнень
   4. Підтягування на перекладині
   5. Естафета.

   Вітаємо з перемогою у фестивалі-конкурсі команду нашого технікуму у складі:

   - Крючков О. – АД-1008
   - Ющенко В. – АД-1008
   - Почітаєва О. – ЕП-1104
   - Саєнко О. – ЕП-1207
   - Мишкіна О. – КС-1102
   - Бернадська Д. – АД-1205
   - Кучинський В. – ПС-1110
   - Приходько Р. – ПС-1110

Фото дивіться тут: Молодь обирає здоров'я (відкривається у новому вікні).

* * *

Спартакіада

   25 травня 2013 року викладачі та працівники технікуму взяли участь в обласній спартакіаді працівників освіти - членів профсоюзу.

Фото дивіться тут: Спартакіада (відкривається у новому вікні).

* * *

День цивільної оборони

   23 травня 2013року у ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій» було проведено День цивільної оборони на тему : «Дії керівного складу і сил ЦЗ технікуму в разі виникнення пожежі». До участі в тренуванні з ЦО було залучено керівно-командний склад ЦЗ технікуму, особовий склад невоєнізованих формувань ЦЗ, весь постійний склад працівників технікуму та студентів І зміни.
   Співробітниками Державної пожежно-рятувальної частини на чолі з лейтенантом Лазаренком Д.О. було проведено локалізацію умовної пожежі та демонстрацію застосування рятувальної техніки у надзвичайних ситуаціях.
   Насамкінець студенти змагалися у спритності, силі та витривалості, які так необхідні при ліквідації надзвичайних ситуацій.

Фото дивіться тут: День цивільної оборони (відкривається у новому вікні).

* * *

Фестиваль європейських країн

   Уже доброю традицією стало проведення у технікумі фестивалю європейських країн.
   Цьогоріч студенти технікуму презентували одяг, звичаї та культурні традиції Італії, Бельгії, Іспанії, Німеччини, Великобританії, Франції, Греції.

Фото дивіться тут: Фестиваль єврокраїн (відкривається у новому вікні).

* * *

Тиждень історії

   Тиждень історії проходив в ЧТТКТ з 7 по 17 травня 2013 року.
   Були проведені наступні заходи:
   1) випуск стіннівок на тему: «Шляхами подвигу і слави»;
   2) випуск радіогазети до Дня Перемоги;
   3) оформлення стенду на тему: «Техніка Другої світової війни»;
   4) проведено історико – краєзнавчу конференцію на тему «Голокост – частина нашої історії» для студентів 1 курсу;
   5) показ документальних та художніх фільмів з теми: «Битва за Москву» для студентів 1 курсу та «Сталінградська битва», «Курська битва» для студентів 2 – 3 курсів;
   6) проведено конкурс дослідницьких робіт «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни». 1 місце – «Мій прадід Шевченко В.М.», студент групи КС – 1202 Отрізний Ю.; 2 місце - «Дорогами війни», студент групи РТ – 1204 Сичов С.; 3 місце – «Спогади про ветерана», студентка групи КС – 1102 Силін О.;
   7) проведено круглий стіл на тему: «Героїв подвиги безсмертні» для студентів 1 – 2 курсів;
   8) проведено інтелектуальну гру «Розумники та розумниці» для студентів 2 курсу. Перемогла команда ЕП - 1104;
   9) проведено зустріч із ветераном Великої Вітчизняної війни Шевченком В.М.
   10) проведено зустріч з представниками громадської організації «Русичі». Студенти прослухали лекцію на тему: «Партизанський та підпільний рух на Чернігівщині», розповідав історик – краєзнавець Соловей М.М.

Фото дивіться тут: Тиждень історії (відкривається у новому вікні).

* * *

Не заростає дорога пам'яті

   У ці травневі дні ми відзначаємо День Перемоги, вшановуємо ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., згадуємо тих, хто віддав своє життя за наше мирне сьогодення.
   Пам'ятаючи про подвиг солдат, які захищали нашу країну, студенти ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій» щорічно упорядковують могили загиблих у роки Великої Вітчизняної війни в урочищі «Кривулівщина».
   Знову і знову 9 травня студенти приходитимуть до пам'ятних місць, щоб сказати слова подяки ветеранам та вклонитися тим, хто загинув у роки Великої Вітчизняної війни у боях за мир.

Фото дивіться тут: Не заростає дорога пам'яті (відкривається у новому вікні).

* * *

Акція "Посади дерево"

   Посадка дерев нагадує нам про природу і про необхідність захисту довкілля. Коли ми висаджуємо дерева, ми вносимо конкретний вклад в збереження довкілля свого рідного краю, своєї планети.
   Студенти технікуму активно долучаються до подібних акцій.

Фото дивіться тут: Акція "Посади дерево" (відкривається у новому вікні).

* * *

"Ти вічний біль і вічний наш неспокій"

Прости нам, Земле, спалені ліси,
Прости грунти збіднілі й неродючі.
І атом той, що вирвався на волю,
Перевернув людську нелегку долю.
   «Ти вічний біль і вічний наш неспокій» - саме так називалась виховна година, яку провела завідуюча бібліотеки технікуму Л.М.Костенко для студентів-першокурсників.
   26 квітня 1986 року в пам'яті українського народу – це день чорнобильського лиха, болю, суму, перестороги. День, який перекроїв життя тисяч людей.
   Студенти мали можливість переглянути документальні фільми про ЧАЕС, познайомитись зі спогадами очевидців тих подій. Звучали поетичні рядки Ніни Швець, Надії Потапенко.

Фото дивіться тут: "Ти вічний біль і вічний наш неспокій" (відкривається у новому вікні).

* * *

Польові заняття 2013

   120 студентів технікуму взяли участь у проведенні польових занять з предмету «Захист Вітчизни» у смт. Гончарівське.
   Студенти мали змогу виконати стрільби з автомата Калашникова, а також практикувати розбирання та збирання АК-74.

Фото дивіться тут: Польові заняття 2013 (відкривається у новому вікні).

* * *

Тиждень екології та БЖД

   Згідно Комплексного плану роботи у Чернігівському технікумі транспорту та комп'ютерних технологій із 15 квітня по 20 квітня 2013 року проводився тиждень екології та безпеки життєдіяльності.
   Оскільки 2013 рік оголошено роком співпраці по збереженню води, то головна увага при проведенні заходів тижня була приділена інформаційно-просвітницькій роботі серед студентів стосовно екологічних проблем, майбутнього людства, бережного ставлення до навколишнього середовища та до життя взагалі.
   Проведена радіогазета «Екологічний календар» та конкурс стінгазет і плакатів до Дня довкілля, Всесвітнього дня Землі.
    Результати конкурсу стінгазет та плакатів на екологічну тематику:
- І місце – Лаврінець Олександр (група АД-1206);
- ІІ місце – Дудоров Олексій (група РТ-1105), Петров Дмитро, Губко Ігор (РТ-1204);
- ІІІ місце - Рогачук Вадим, Пономаренко Роман (група АД -1205).
   У розважальній екологічно-інтелектуальній грі першість отримала команда групи ПС-1110 (Боровик А., Руденко О., Гужавін В., Казаков О., Хатнюк М.).
   Студенти І-ІІІ курсів прийняли участь в акції, яку проводила Клініка, дружня до молоді, на тему: «Молодь обирає здоровий спосіб життя».
   Студенти групи КС-1101 провели круглий стіл із переглядом та обговоренням науково-популярного фільму «Глобальні екологічні проблеми людства».
   Для груп ІІ курсу була організована зустріч із фахівцем Деснянського басейнового управління водних ресурсів та бесіда на тему: «2013 рік – рік віри та співпраці по збереженню води».
   Студенти технікуму прийняли активну участь у загальноукраїнській акції «Зробимо наше місто чистим»: прибрали закріплені території біля технікуму, берег р. Десни.
   Найактивнішу участь у заходах тижня екології та БЖД прийняли такі студенти: Лобань Артем (КС-1201), Сорока Артем, Сердюк Вадим (група ЕУ-1203), Саєнко Оксана, Савченко Марія (група ЕП-1207), Пономаренко Роман, Рогачук Вадим (група АД-1205), Лаврінець Олександр (група АД-1206), Дудоров Олексій, Лузін Роман, Федоренко Іван, Коптель Артем (група РТ-1105), Петров Дмитро, Губко Ігор (РТ-1204), Ганошенко Владислав, Бовда Євген, Гаркавий Ігор, Щекочихін Владислав, Красненко Тарас (КС-1101), Боровик А., Руденко О., Гужавін В., Казаков О., Хатнюк М., Ющенко І. (ПС-1110).

Фото дивіться тут: Тиждень екології та БЖД (відкривається у новому вікні).

* * *

Березне 2013 весна

   «Людина живе у доброті справ своїх», - ці слова стали символічними для студентів ДВНЗ «Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій», адже впродовж багатьох років не забувають вони ні людей похилого віку, ні інвалідів, ні ветеранів війни та праці, ні обездолених дітей.
   Студенти-волонтери навчального закладу 23 квітня уже вкотре відвідали Березнянську спеціалізовану школу-інтернат з благодійною акцією.
   На Співочому полі учасники фестивалю «Повір у себе» - вихованці Батуринської, Сосницької та Березнянської спеціалізованих шкіл-інтернатів розкрили свої таланти. А допомогли їм у цьому студенти технікуму, які вже вкотре подарували свою любов і тепло маленьким друзям.
   Студенти технікуму впевнені, що добро подароване комусь, повертається сторицею. Тож давайте разом дарувати іншим добро, красу і радість спілкування.

Фото дивіться тут: Березне 2013 весна (відкривається у новому вікні).

* * *

За чисте довкілля

   Студенти ДВНЗ "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій" взяли активну участь у акції "За чисте довкілля" та заходах до "Дня довкілля". 19 та 20 квітня студентами та співробітниками технікуму було впорядковано прилеглу територію та прибрано берегову смугу р.Десна (від вул. Кільцева до кладовища "Бобровиця"), площею біля 1, 4 гектара.
   Праця, як відомо, об'єднує людей, а зміна трудової діяльності - це і є найкращий відпочинок, та основною метою Всеукраїнської щорічної акції "За чисте довкілля" все ж таки є прибирання, весняне наведення порядку. Студенти технікуму розуміють, що відповідальність кожного українця за чистоту у власному домі, який зветься Україна, є запорукою того, що в нашій країні завжди буде порядок і затишок. Участь студентів технікуму у щорічних акціях з благоустрою міста є хороший взірець для наслідування.

Фото дивіться тут: За чисте довкілля (відкривається у новому вікні).

* * *

День космонавтики

   Героям космічної ери,
   Вершителям слави й чудес...

   Саме під таким епіграфом у ЧТТКТ пройшов позакласний виховний захід до Дня космонавтики, проведений викладачем фізики І.С.Марінець. Історія розвитку космосу, презентації про героїв підкорення космічних вершин зацікавили студентів.
   Гість заходу Хританьков В.С., полковник авіації, випускник ЧВВАУ, розповів студентам про підготовку майбутніх космонавтів.
   Багато нового дізналися слухачі від радника генерального директора з питань зовнішньої економічної діяльності ЧеЗаРи – Белошапки М.А. щодо участі чернігівських спеціалістів у розвитку сучасної космонавтики.
   Тож проведений захід ще раз підкреслив нестримну жагу людини до пізнання нових глибин освоєння космосу.

Фото дивіться тут: День космонавтики (відкривається у новому вікні).

* * *

День відкритих дверей 2013

   У Чернігівському технікумі транспорту проведено День відкритих дверей для майбутніх вступників та їхніх батьків. Від імені адміністрації вітав усіх присутніх директор технікуму В.М.Радченко, який розповів про навчання в технікумі та про основні здобутки навчального закладу на сьогодні. Вступники мали можливість оглянути презентації про спеціальності технікуму.
   Від імені випускників технікуму виступив викладач спеціальних дисциплін спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» Романенко М.Г.
   Голова профкому студентів Попович Л.М. розповіла вступникам про студентське життя, цікаві акції, що проходять у технікумі.
   На завершення для вступників та їхніх батьків проведено оглядову екскурсію, лабораторіями, бібліотекою технікуму. Відзначимо, що на заходах були присутні вступники не тільки із Чернігова та з області.

Фото дивіться тут: День відкритих дверей 2013 (відкривається у новому вікні).

* * *

Шевченківський березень у ЧТТКТ

   В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. До них належить і ім'я великого поета Тараса Григоровича Шевченка. Увесь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя, - писав поет, - становить частину історії моєї Батьківщини».
   З 01 по 11 березня у технікумі проводився тиждень, присвячений річниці від дня народження Художника, Поета, Пророка, - Тараса Григоровича Шевченка.
   Програма тижня була насичена й цікава - творчі зустрічі, круглі столи, вікторина, літературні дослідження, виховні години, присвячені життю і творчості Великого Кобзаря, конкурс читців «Звучить слово Кобзаря».
   Неможливо уявити навчальний процес без комп'ютерних технологій, завдяки яким стало можливим розширити процес пізнання. Змістовні та креативні проекти «Тарас Шевченко. Заповіт» презентували студенти III курсу Карпенко Володимир та Мойсієнко Михайло.
   Доброю традицією навчального закладу є конкурс стіннівок. Творчі студентські роботи довели, що сила українського слова в поєднанні з фарбами - безмежна, воно здатне творити дива і торкатись найпотаємніших струн людської душі.
   Журі конкурсу у складі викладачів циклової комісії визначило кращих знавців творчості Т.Г. Шевченка.

Конкурс стіннівок:
І місце - група АД-1205
ІІ місце - група КС-1202
ІІІ місце - група ЕП-1207

Конкурс літературних досліджень «Тарасовими стежками»:
І місце - Сорока Вікторія (ЕП-1104)
ІІ місце - Сторчак Юрій (ЕП-1207)
ІІІ місце - Пономаренко Юрій (АД-1206)
ІІІ місце - Геращенко Катерина (ЕП-1104)

Конкурс читців:
Лауреати - студенти групи КС-1002
І місце - Соловйов Костянтин (АД-1205)
ІІ місце - Муцький Сергій (АД-1206)
ІІ місце - Подимайло Марія (ЕП-1104)
ІІІ місце - Лобань Артем (КС-1201)
ІІІ місце - Купрейчук Павло (РТ-1204)


Фото дивіться тут: Шевченківський березень у ЧТТКТ (відкривається у новому вікні).

* * *

Напередодні Шевченківських днів!

   Напередодні Шевченківських днів до студентів Чернігівського технікуму транспорту та комп'ютерних технологій завітала знана в Україні поетеса і письменниця, старший викладач кафедри української мови і літератури Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, лауреат літературної премії ім. М.Коцюбинського Арсенич-Баран Ганна Василівна.
   Надзвичайно теплою, душевною була зустріч студентів з поетесою рідного краю. ЇЇ живе слово зачепило найтонші струни душі кожного студента. Ганна Василівна об'єднала минуле і сучасне, перемкнула внутрішню оптику присутніх і надихнула гордістю того, що всі ми, сучасники, є носіями коштовної перлини рідного народу – солов'їної мови.
   Живе слово поетеси надихнуло студентів на читання власних поетичних рядків.
   Не є відкриттям думка, що пісня - сестра української мови, тож логічними акордами свята стали пісні як власні, так і в перекладі Ганни Василівни.
   Завершилася зустріч побажаннями щастя, добра, нових здобутків в ім'я України.
   Тож нехай справді материнське слово буде для всіх нас оберегом.

Фото дивіться тут: Напередодні Шевченківських днів (відкривається у новому вікні).
Музичний супровід: пісня 1, пісня 2.

* * *

 

 
 
 
   куля ГОЛОВНА
   куля НОВИНИ
   куля ІСТОРІЯ
   куля СТРУКТУРА
   куля НАВЧАННЯ
   куля ВИКЛАДАЧАМ
   куля ПОДІЇ
   куля ГАЛЕРЕЯ
   куля ЄВРОКЛУБ
   куля СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ
   куля ВСТУПНИКАМ
   куля ПУБЛІЧНА ІНОФОРМАЦІЯ
   куля КОНТАКТИ
   куля КАРТА САЙТУ
ЧТТКТ

chrmtukrpost.net
chrmtukr.net

сайт створено на основі шаблонів, розроблених студентами ЧРМТ,

компіляція
© студія "ДЕМОН",
2000-2014,
alexdaemonnarod.ru

готується до запуску новий сайт!

   
ГОЛОВНА куля НОВИНИ куля ІСТОРІЯ куля СТРУКТУРА куля НАВЧАННЯ куля ПОДІЇ куля ВСТУПНИКАМ куля КОНТАКТИ куля КАРТА САЙТУ